Jaké jsou nejlepší hudební festivaly v Evropě?

Jaké jsou nejlepší hudební festivaly v Evropě?

Všichni v naší redakci jsme velkými milovníky hudby. V tomto směru sice máme každý svůj vyhraněný styl, ale rozhodně to neznamená, že netolerujeme stylu jiné. V tomto ohledu jsme vedli poměrně vášnivou diskusi o tom, jaké evropské festivaly pro nás mohou být ty nejlepší. A pokud vás zajímá, na čem jsme se shodli, přečtěte si článek.

Pro milovníky taneční hudby

Začneme milovníky taneční hudby, kterých je v poslední době stále více a více. Hudba sice má své komerční představitele, ale stejně tak může mít podobu nekomerční záležitosti. Ty největší hudební festivaly jsou samozřejmě s určitým druhem komerce spojeny, což se jim však nedá přímo vytknout. Budeme-li tedy skutečně konkrétní, potom je třeba říci, že jedním z takových oblíbených festivalů je i Dance Valley, který se pravidelně koná v Nizozemsku. Má za sebou již přes dvě desetiletí, což jistě znamená, že přinese bohaté možnosti zábavy i vám.

Druhou možností pro milovníky tance je Chorvatsko, a to konkrétně festival nesoucí název Stop Making Sense. Ačkoliv je poměrně mladý, jelikož jeho historie se začala psát až v roce 2010, rozhodně má v tomto směru co nabídnou. Celkem se koná po dlouhé 4 dny, ale také 4 noci, jelikož hudba téměř nekončí. Vše v lokalitě Tisno, která kromě hudby na plážích a parketů u moře nabídne třeba možnost vyrazit i do klubů, nebo na taneční výlet na loď.

Buďte nezávislí

Za festivaly ale můžeme vyrazit také na východ Evropy. Právě v Maďarsku, konkrétně v Budapešti se koná festival nesoucí název Sziget, který se vypracoval mezi jeden z největších v Evropě. Doslova ostrov svobody, nebo také nezávislý stát. Přesně tak je tento festival nazýván místními návštěvníky.  A to hlavně proto, že skutečně nabídne od každého něco. Základem je sice kombinace popové a rockové hudby, ale najdeme zde i hudbu elektronickou. Co doslova boří zábrany, to jsou i styly, jako je jazz, blues, alternativní hudba, nebo hudba klasická. A jelikož dva z naší redakce na festivalu již byli, vše výše zmíněné osobně potvrzují. Je to zážitek, na který se nezapomíná.

Mystická a neopakovatelná atmosféra

A hledáte-li ještě něco unikátnějšího, potom věřte, že vám to může přinést známý Mysteryland. Není to název žádného zábavního parku, jelikož je to název festivalu, který se koná v Nizozemsku. Kreativně sestavený program, široký výběr hudebních – hlavně tanečních stylů, ale i otevřené prostory nebo příjemná komorní místa. To vše jsou klady, se kterými tento unikátní festival přichází každý rok, a to na počátku druhé poloviny srpna.

A abychom nezapomněli ani na milovníky tvrdší muziky, je třeba zmínit francouzský Rock En Seine. Ten se koná nedaleko Paříže a rozhodně může okouzlit tím, že rocková hudba zde téměř neutichá. Kdo je milovníkem tohoto žánru, ten si zaručeně přijde na své, a to kdykoliv po celou dobu konání, v denní či noční hodinu.