Už jste slyšeli o raw stravě?

Už jste slyšeli o raw stravě?

Raw znamená v překladu syrový. A ve spojení se stravou je samozřejmě jasné, co máme na mysli. V tomto ohledu ale musíme nejprve říci, z čeho vlastně daná filozofie vychází. Je to vegetariánství a tak musíme říci, že v dané stravě rozhodně nečekejte žádné maso. Je sice pravdou, že některé druhy se dají bez problémů konzumovat ve své syrové formě, ale správná raw strava ho rozhodně neobsahuje a také by ho obsahovat neměla.

Co je hlavním cílem?

Primárně je hlavní cíl to, dostat do těla co nejvíce takzvaně živých potravin. Tedy takových, které mají velké množství minerálů, enzymů, ale stejně tak i různých vitamínů. To logicky vede k tomu, že náš organismus má skutečně vše, co k bezproblémovému fungování potřebuje. A dostává to samozřejmě přímo z přírody, bez nutnosti využívat různé chemické a jiné látky. V tomto ohledu tak prospíváme našemu zdraví.

Naše tělo se tak dokáže velmi dobře čistit, stejně jako dokáže zkvalitňovat činnost vnitřních orgánů, dokáže také vyčistit krev, ale i obnovovat staré buňky a vytvářet nové. Umí také odplavovat z těla vše škodlivé, hlavně potom různé radikály. Se zdravím ale raw strava souvisí i tak, že díky ní můžeme také velmi dobře bojovat proti civilizačním chorobám. A jelikož právě ty jsou v dnešní době velkým problémem, je dobré vědět, jak na ně.

Čím je daná strava charakteristická?

Pokud stravu budete chtít někdy ochutnat, je třeba znát ty hlavní zásady, které se k ní vážou. Důležité je vědět hlavně to, jak by měla probíhat příprava. Zde totiž zapomeňte na klasické kuchařské postupy. Cílem je totiž dostat na papír potraviny, v rámci kterých teplota přípravy nepřekročila hraničních 42 stupňů Celsia. Vlivem toho zapomeňte třeba na pečení, vaření, nebo smažení. Nejvyužívanějšími postupy jsou různé mixování a krájení či sekání, stejně jako vysoušení, nebo také klíčení. Bát se ale nemusíte ani zajímavých kombinací ve spojení s různým kořením, jelikož právě díky němu vzniknou pokrmy na první pohled, ale i na první ochutnání unikátní.

Doma i v restauracích

Daná jídla lze samozřejmě vyzkoušet i doma, a to proto, že na trhu se nachází celá řada raw kuchařek, nehledě na stovky internetových receptů, které mohou být pro vás a vaše potřeby unikátní inspirací. Stejně tak ale můžete danou stravu ochutnat třeba i v několika restauracích, které dnes postupně vznikají. A to hlavně proto, že trend raw, tedy syrové stravy již dávno není určený pouze pro uzavřenou skupinu lidí a různé komunity, ale chce nabídnout alternativu i těm, kteří hledají něco nového. A to ať už dlouhodobě, nebo pouze krátkodobě, kdy dané možnosti zkrátka jenom ochutnáme. Ideální, pokud nás klasická kuchyně už nudí a skutečně hledáme něco nového – unikátního a zajímavého. A to je v dnešní době cesta, kterou bychom se měli vydávat.