Co si myslí reklamní agentury o potřebách současného spotřebitele?

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství zboží a služeb. Usmyslíte si, že chcete koupit růžovou televizi. Jsem si na 100% jistá, že i takovou seženete. Přitom dřív byl člověk rád za to, že vůbec televize byla v obchodě a vystál na ni frontu. Všichni žijeme konzumní způsob života, i když to někteří popírají. Nejde tomu uniknout, reklama je všude přítomná. Ať chceme nebo ne, každého z nás ovlivňuje a to především na internetu. Reklamní agentury se snaží, co jen můžou, aby svým klientům vydělaly pomocí e-commerce a online marketingu co nejvíce peněz. Díky tomu, se na nás valí reklama ze všech stran. Stejně tak, jako v každém oboru, i zde funguje pokrok a vznikají nové trendy v oblasti online marketingu. Oproti ostatním metodám, je e-commerce zatím v plenkách. Nedokážu si ani představit, kam se dostaneme za dalších 10 let, když už teď ví firmy o svém uživateli naprosto všechny informace.

Reklama na internetu je přizpůsobena našim potřebám. Když se rozhodnu, že si koupím online parfém, stačí jenom jednou navštívit webové stránky a další měsíc budu mít parfém na každém baneru na internetu. Pokud jsem jej nekoupila hned první den, jsem si jista, že nákupu uskutečním během 14 dnů a přesně na to reklamní agentura spoléhá.

Nové trendy

Neustále rostoucí je počet návštěvníků webových stránek z mobilního telefonu, což je asi přirozené. Bohužel to má jednu velkou nevýhodu, lidé z mobilního telefonu nenakupují. Tím pádem, mají mobilní uživatelé relativně nízký reálný podíl na tržbách e-shopů. V budoucnu očekáváme, že se to změní a mobilní uživatelé se vyrovnají uživatelům tabletů a následně je přeskočí. Responzivní web by měl být naprostou samozřejmostí, a tak jsou majitelé e-shopů tlačeni i ze strany Googlu, který neresponzivní weby neuznává.

Hledání nového kontextu a hledání potřeb zákazníka. Reklamní agentury budou muset řešit problém, jak představit stávající značku v novém světle a hlavně neotřelým způsobem. Zákazník si chce vybírat a o svých nákupech přemýšlí.

Začít od sebe. Získat si důvěru zákazníků není nic lehkého. Důraz bude kladen na původ výrobku, kým byl vyroben a v jakých pracovních podmínkách. Lidé dávají přednost domácí produkci. To samé bude platit u služeb. Bude oceněn lidský přístup a dojde k návratu k tradičním hodnotám. Na to všechno budou reklamní agentury v tomto roce myslet.

Bude potřeba změnit perspektivu. Kromě kontextu je potřeba měnit i perspektivu, s níž je nahlíženo na hodnotu nabízeného produktu či služby. Aby reklamní agentura dokázala zákazníka překvapit a následně přesvědčit, bude potřeba použít neobvyklý rámec, který dokáže u zákazníka změnit dosavadní vnímání hodnoty.

Všechno se bude točit kolem videa. Video, video a video. Určitě jste si všimli, že mladá generace tráví spoustu času na Youtube a právě na tento kanál budou firmy uzpůsobovat svou reklamu.  Video prezentace se stane nezbytnou součástí marketingu každé firmy. Pomocí videa přiblížíte zákazníkům fungování své firmy lépe, než pomocí nějakého článku. Ukážete zákazníkům, jaká je vaše firma a produkt a jaké vyznáváte hodnoty.

Akné – co ho způsobuje a jak ho léčit?

Problémy jsou s naším životem spojeny doslova neustále. Pokud v tomto směru budeme konkrétní, máme problémy třeba ve škole, v práci, ale stejně tak i s naším zdravím. Pokud odrosteme, jsou to problémy s naším pohybovým aparátem. Pokud jsme však mladí, je to akné. Tímto problémem si dnes prošel skutečně každý. Pojďme se tedy společně podívat na to, o co se jedná, jaké jsou příznaky, ale stejně tak i možnosti případné léčby.

Co je akné?

Na úvod musíme rozhodně říci, co vlastně akné jako takové je. Primárně se jedná o chronické onemocnění kůže, které se objevuje nejčastěji v období puberty. V tomto ohledu je třeba říci, že podobnými problémy trpí i 100 populace v daném věku. Jedná se o zánětlivé onemocnění, vlivem kterého vzniká drobný vřídek. A to nejčastěji v oblasti obličeje, v oblasti ramen, ale stejně tak i v oblasti dekoltu.

Důvod vzniku takových vřídků je poměrně jasný, jelikož právě zde jsou zaníceny vývody mazový žláz. Tím jsou uzavřeny a onen kožní maz, která nemá kudy odtékat, vytváří onen kosmetický problém. Ten nejčastěji odezní za pár dní, a to bez jakýchkoliv dalších projevů. Výrazné problémy ale mohou zanechat také drobnější jizvičky.

Jak jsou hlavní příčiny?

S daným problémem logicky souvisejí také různé příčiny. Ty mohou být skutečně různé. Pokud ale budeme konkrétní, je třeba říci to, že mezi nejznámější příčinu patří právě věk a s ní spojená hormonální aktivita. A to hlavně s cykly, které se začínají objevovat v době puberty. Vliv na vznik ale může mít také podráždění kůže, nebo různý stres, vlivem kterého se zvyšuje množství adrenalinu a tak dochází ke vzniku daným problémům. Podobně je to i v případě používání anabolických steroidů, různých léčiv, nebo amfetaminů.

A zatímco výše zmíněné možnosti můžeme ovlivňovat, jsou i důvody, jako je třeba dědičnost, kterou zkrátka neovlivníme. Pokud tedy rodiče i ve svém dospělém věku trápí tento problém, budeme ho mít také. Naštěstí ale existují různé metody jak léčit akné.

Jak akné léčit?

Ideální jsou samozřejmě různé přípravky určené pro lokální použití. Může se jednat o krémy, roztoky, nebo třeba různé pudry. Ty jsou nejběžnější metodou pro použití v domácích podmínkách. U lékaře se poté můžeme setkat třeba s léčbou, kdy nám jsou pod kůži vpichovány látky, které eliminují tvorbu kožního mazu a tím předcházejí daným problémům. Poslední možností, která je s těmito problémy spojena, je určitě léčba pomocí laseru. Při ní dochází ke stimulaci určitého místa, kdy vznikají nové buňky, které přispívají k lepší kvalitě pokožky a vzniku kolagenu. A to jsou faktory, které ovlivní právě vznik daného akné. Samozřejmě i tato metoda musí být aplikována výhradně u lékaře. Důvod, proč je vhodná je i ten, že se výrazně podepisuje na zdraví naší pokožky z obecného hlediska, a tak je doporučována i při dalších problémech.

Chování rodičů ovlivňuje budoucí osobnost dítěte

Náš život ovlivňuje celá řada faktorů, které jsou nejčastěji spojeny především s naším okolím. Pokud ale budeme konkrétní, je třeba hledat kořeny našeho chování a stylu života už v minulosti. V tomto směru totiž mají a měli na náš vývoj vliv hlavně rodiče, kteří tak formovaly nadosobnost. A to stylem výchovy. A i když si myslíme, že tomu tak není, aktuální studie jasně ukazují něco zcela jiného. Podívejte se tedy na svůj život a rázem zjistíte i to, jaká byla výchova vašich rodičů. U nás v redakci se vyplnilo téměř vše.

Pozitivní a kamarádské děti

Pokud jste člověkem, který je odjakživa kamarádský a zároveň nezávislí, rozhodně to není spojeno s benevolentní výchovou. Stejně tak s ní není spojeno to, že dokážete spolupracovat s ostatními, nebo jim také pomáhat. Další vlastností je také to, že jste neustále motivování podat nejlepší výkon a že se nebojíte prosadit své názory. Tak přesně toto má na svědomí takzvaný autoritativní styl výchovy, který nabádá každé dítě k tomu, aby se chovalo hlavně společensky. Chování rodičů je v tomto případě vřelé a je plné zdůvodňování toho, proč se tak rozhodli.

Pozitivní postoj k životu ale můžete mít i v případě, kdy rodiče zvolili takzvaný shovívavý styl. V tomto směru se tak rodiče vydali tím směrem, kdy sice na dítě reagují a vyslechnou ho, ale téměř nic od daných dětí nevyžadují a nechávají je, ať si dělají to, co uznají za vhodné. Pozitivní návyky jsou v tomto směru určitě dobré, ale na druhou stranu řada dětí je vlivem toho nezralých a nedokážou ovládat své impulsy, včetně agresivity. A to se může jasně projevovat i v budoucnu, právě v dospělém životě.

Děti bez jakékoliv spontánnosti

Jsou ale i problémové styly chování, které mohou být charakteristické hlavně tím, že dítě je na první pohled zcela izolované a téměř se nesnaží téměř jakkoliv vyniknout. Přesto ale může být v daném chování pozorována určitá nezávislost, ale určitě ne s ohledem na to, aby se vymykala běžným standardům. To vše jsou negativní důsledky autoritářského stylu ve výchově. Tedy takového stylu, kdy nefunguje oboustranná komunikace a veškeré rozmluvy a tresty postrádají tradice či úctu. Naopak jsou aplikovány tvrdé tresty, a to jak manuální, tak i pracovní.

Podobně chybně je na tom i styl zanedbávající. Zde je sice dítě trestáno také skutečně minimálně, ale stejně tak nedochází také k žádné vzájemné komunikaci. Takové děti, ale v budoucnu i dospělí nedokážou dobře ovládat své impulsy, mají sklony k rozmařilosti a jsou tou skupinou, která často podlehne drogám, ale i dalších negativním projevům společnosti. Tím však nechceme říci, že by měla sklony k tomu, žít alternativní život. Ten je naopak spojený se správnými postupy ve výchově, jelikož dítě a poté i dospělí si dokáže své postoje obhájit a ví, proč se danou cestou vydává.

Jak zlepšit kvalitu svého života a žít v rovnováze?

Kvalita života je v dnešní době to nejdůležitější, na co bychom se jenom měli zaměřit. Pokud už nechcete být otroky jiných lidí, pojďte si přečíst několik rad, jak můžete svůj život změnit. A to tím způsobem, že bude kvalitnější a příjemnější. A přitom dané změny nemusí být nijak výrazné. Pouze je třeba vědět, jak na to. A na tom jsme se shodli všichni, v naší redakci, jelikož právě podle daných pravidel se snažíme žít.

Naslouchejte svému vnitřnímu já

Možná jste se již několikrát setkali s tím, že když se rozhodujete co udělat a neudělat, nevíte, jak se rozhodnout. Možná dáte přímo na svůj rozum, možná dáte na své okolí, ale ideální je, pokud dáte na své vnitřní já. Tedy že se nenecháte ovlivnit ničím ostatním, ale že se zaměříte výhradně na to, co vám vaše samotná intuice říká. Ano, někdy to může mít špatné následky, ale každý problém může být výzvou a zároveň není problém, který by neměl řešení. I díky tomu se vám možná otevřou nové možnosti vašeho života a tím ho samozřejmě zkvalitníte.

S tím souvisí i to, co byste měli dělat, a to proto, abyste se cítili spokojeni. I na to existuje jedna velmi dobrá odpověď. A to taková, že primárně je dobré dělat to, co vás baví a co vás samozřejmě také naplňuje. Tedy není správné dělat to, co dělají lidé ve vašem okolí, jelikož je správné dělat to, po čem toužíte a co si přejete dělat. Jedině tak budete po této stránce spokojeni.

Neodkládejte věci a nebuďte na nich závislí

Co je velkým problémem dnešní doby, to je rozhodně závislost. Někdo může být závislý na mnoha věcech materiálních, jiní zase na svém okolí, nebo třeba na svých činnostech. A tak rámec svého života nemění třeba do té doby, než budou mít nového partnera nebo práci, nebo než budou mít nové auto. To je samozřejmě chyba, jelikož pokud chceme změnu, není důvod ji odkládat. Pokud si říkáte, že se nyní cítíte dobře a počkáte až na onu dobu, je to špatně.

S tím může souviset také náš žebříček hodnot. Každý logicky máme jiný, ale přesto může být v něčem přímo podobný. Někteří na jeho vrchol staví rodinu, jiní majetek, další zase zdraví. A často vše určujeme podle toho, jak má žebříček sestavený naše okolí. I to je špatné, jelikož dobré je řídit se skutečně podle nás, podle svých principů a systému hodnot. A že máme každý jiný, na tom není nic špatného.

Učte se a buďte vyrovnaní

Se vším, co bylo napsáno, souvisí i to, že byste se měli neustále učit řadu nových věcí. Ostatně nic jiného vám také nezbude, jelikož váš život může dostat takový směr, kdy zkrátka budete potřebovat zjistit nová fakta, která vás povedou kupředu. Zároveň je ale třeba nechat si a udržovat příjemný pokoj ve vaší duši. Někdo se může odreagovat prací, jiný čtením, další hudbou. Ani zde nedělejte to, co chce okolí, ale dělejte to, co chcete vy.